Prozdravi.cz

Posílení imunity

Napsal admin • Nov 1st, 2011 • Rubrika: Imunitní systém

Spousta lidí má různými faktory oslabený imunitní systém, je tedy dobré když posílí svůj imunitní systém. V článku najdete jednotlivé body jak posílit vaši imunitu.

Imunitní systém

Imunitní systém nás chráni před viry a bakteriemi. Téměř 70 procent imunitního systému se nachází v našich střevech. Tam správné bakterie drží na uzdě špatné bakterie (kvasinky a další). Kvalita střevní mikroflory je tedy velmi důležitá. Střevní mikroflóra může být poškozena antibiotiky, hormonální antikoncepcí, špatným jídlem, používáním steroidů nebo korkokoidů atd.

Tipy na posílení imunity

Dáme vám několik tipů a možností jak můžete posilovat vaši imunitu:

  1. Zdravé stravování - výživa má na naše tělo obrovský vliv. 3/4 nemocí má svůj původ ve špatné stravě. Vaše strava by měla být pravidelna, jezte tedy pravidelně během dne. Nevynechávejte jídla.  Kupujte pouze kvalitní potraviny a přestaňte kupovat odpadové potraviny.
  2. Sport - kdo má dobrou fyzickou kondici, tak má téměř vždy silnou imunitu. Pokud jste zatím nesportovaly tak začínejte se sportem pozvolna. Pro začátek postačí obyčejná chůze.
  3. Hydratace – každý den by jste měly vypít alespoň 2 litry. Pijte raději vodu, než různé slazené limonády atd.
  4. Vitamíny a minerály - měli by jste tělu zajistit dostatek vitamínů a minerálů. Dávejte přednost ovoci a zelenině před polykáním pilulek.
  5. Otužování – velmi pozitivní vliv má na imunitu pravidelné otužování. Pamatujete ale vždy na to, že u otužování je velmi důležitá postupnost. Můžete začít tím, že se budete sprchovat vlažnou vodou a teplotu vody budete postupně snižovat. Dobré také je často a pravidelně větrat. Je také možné chodit do sauny.
  6. Žijte v pohodě - na imunitu má obrovský vliv stres. Když jste dlouho ve stresu, tak se imunita hodně snižuje. Je tedy třeba brát život s nadhledem a vidět spíše to pozitivní.

Podívejte se také na článek 4 kroky k posílení imunity.Štítky: , , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku